How to Save a Future | Chapter III.

28. června 2011 v 16:29 | Hannah |  How to Save a Future
Na hodinu se Stay ani Bryan nedostavili. Kdo se tam ale dostavil, byl dost zklamaný pan Lerman. Cooper se totiž na esej vykašlala, což ho zklamalo, hlavně když byla dřív Cooper tak pilná studentka a lpěla si na známkách. Cooper ale duchem vůbec nebyla ve třídě. Dumala nad tím, co mohlo být v té knize napsáno. Její dumání ale přerušil pan Lerman, když se rozhodl pro nehlášené zkoušení a vyvolaná byla právě Cooper. Zvedla se a neochotně postupovala dopředu. Dostala otázku, kterou nebyla schopna zodpovědět. Rozhodla se ale, že zkusí chvíli přemýšlet. Něco s ní v tu chvíli zatřáslo. Byla to předtucha. Vyděsila jí. Cooper se rozběhla na chodbu. Chris běžel za ní a ptal se jí, co se stalo.
"Byl to Bryan. Chápeš? Hádali jsme se a pak…", Cooper nebyla schopná říct, jak to pokračovalo.
"Co se stalo pak?", ptal se hned.
"Asi jsme se rozešli. Já nevím. Šel do domu jeho rodičů a pak tam byl požár… A on… On…", plakala a Chris se jí snažil utěšit. Nešlo to. Cooper byla příliš vyděšená a až nyní pochopila, jak moc je ta kniha nebezpečná. Litovala chvíle, kdy si v ní začala číst. Ale věděla, že minulost nejde vzít zpět a věděla, že musí zakročit, aby se nestalo to, co viděla. Od této chvíle bude prostě s Bryanem trávit více času, bude se mu věnovat jako svému příteli.

Bryan ale rozhodně na Cooper nemyslel. Myslel na Stay. A přemýšlel o tom, že by se s Cooper mohl rozejít. Stejně je teď myšlenkami úplně jinde, myslel si. Na chodbě potkal Chrise a chtěl s ním navázat konverzaci. Nebo spíš, chtěl ho dostat do fotbalového družstva, protože se dozvěděl, že Chris je na sporty velice nadaný. Chris ho ale obešel. Předtím totiž viděl jeho a Stay a nebyl schopen povědět to Cooper. Zvlášť po tom, co se stalo minulou hodinu. Neměl na Bryana chuť. Bryan se ale nevzdával a doběhl ho. Začal na něj mluvit, ale Chris ho nevnímal. Do naprosto nesmyslné konverzace přihodil Chris jedinou větu: "Hlavně jí neubližuj." Bryan věděl, že myslel Cooper, ale moc tu větu nepochopil. Došlo mu ale, že právě teď by se s ní neměl rozcházet. Jaký to vnímavý mladík.

Dívčí konverzace nedopadla o moc lépe. Cooper potkala Stay na chodbě a snažila si s ní popovídat, ale Stay odbočila na druhou stranu. Měla obrovský pocit viny, ale nemohla se s Bryanem rozejít. Prostě to nešlo. Ten den už se s Cooper nepotkala. Ani Cooper neviděla Bryana. Ale nemohla na něj přestat myslet. Na to, co by se mu mohlo stát. Nemohla to dopustit. Musí změnit budoucnost. Ještě ten den poslala Bryanovi zprávu, že se sejdou zítra ráno v domě u jezera. Dům u jezera patřil otci Cooper, ale již dlouho byl opuštěný a jako dělaný na romantické víkendy. Bryan ze zprávy nebyl zrovna nadšený, ale nakonec souhlasil. Cooper tedy oznámila babičce, že na víkend bude pryč a babička neochotně souhlasila.

Hned brzy ráno odjela Cooper do domu u jezera přichystat romantickou atmosféru. Krásný den jí ale otrávilo nejen počasí. Byl ošklivý vítr a lilo jako z konve. Dneska snad ani nevyšlo slunce, pomyslela si. Ale nenechala si hezký víkend ničím narušit. Bryan přijel o něco později, ale přece jen. Romantický víkend může začít.

» NEXT CHAPTER

 


Komentáře

1 Mara Rose Mara Rose | E-mail | Web | 28. června 2011 v 16:40 | Reagovat

Pěkné!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama