How to Save a Future | Chapter IV.

1. července 2011 v 19:11 | Hannah |  How to Save a Future
Po nějaké době si Cooper všimla, že je Bryan nějaký odtažitý a ptala se ho, co se stalo. Bryan odvětil, že nic. Ale Cooper věděla, že se určitě něco děje. Zanedlouho se otázky proměnily v pořádnou hádku.
"Víš co? Já tady vůbec nemusím bejt. Nepotřebuju s tebou trávit celej víkend v tomhle baráku daleko od všeho. Nemůžu si tady ani zakouřit, protože bych znečistil ovzduší. Klidně můžu jet do domu našich! A víš ty co? Taky že to udělám!"
Cooper si uvědomila, co právě řekl a snažila se ho zastavit. Nemůže přece dopustit, aby vešel do toho domu. Něco je tam špatně, a jestli tam vejde, bude to konec. Pro něj, pro ni. Pro všechny. Nemůže ho ztratit. Už ztratila tolik lidí kolem sebe a jeho ztrátu by neunesla.

Bryan byl ale rozhodnutý. Jela hned za ním a cestou volala Chrisovi, aby mu řekla, co se právě stalo. Chris si všechny díly poskládal dohromady a okamžitě se rozjel do domu Bryanových rodičů. Jistě, že tam byla. Věděl to. Stay tam čekala na Bryana. Celá ta hádka byla jen záminka, aby mohl být tenhle víkend Bryan se Stay. Zanedlouho tam dojel i Bryan a hned za ním Cooper. Nechtěla ho pustit do toho domu, ale Bryana to nezajímalo. Něco tam ale smrdělo. Byl to plyn, který zřejmě jeho rodiče zapomněli vypnout. Bryan si v klidu zapálil cigaretu a začal být cítit kouř. Chris rychle utekl se Stay ven a Cooper típla Bryanovu cigaretu a táhla ho ven. Zanedlouho dům do základů shořel. Bryan si neuvědomil, že mu Cooper právě zachránila život, místo toho odešel zavolat Stay, naštvaný, že ji v domě nenašel. Stay mu ale nebrala telefon. Uvědomila si, co způsobila a nemohla si to odpustit. Rozhodla se, že to s Bryanem skončí ve stejný okamžik, kdy se Bryan rozhodl, že to skončí s Cooper.

Ten víkend každý prožil sám. Cooper musela za trest psát složitější anglickou esej, Chris přemýšlel o svých víc než kamarádských citech k ní, Stay přemýšlela nad tím, jak moc je špatná kamarádka a Bryan přemýšlel o Coopeřině chování v poslední době. Myslel si, že začíná bláznit. Chová se divně, s nikým se moc nebaví, kašle na úkoly. Prostě je to blázen, asi jí doporučím mámina psychiatra, pomyslel si.

Po perném víkendu se Cooper neukázala ve škole. Nemohla riskovat další vztek pana Lermana, zvlášť když se vykašlala na další esej. Nemohla najít ta správná slova. Jakoby se jí všechno vykouřilo z hlavy. Babička se ale ten den vrátila z práce dřív. Pracovala ve vlastním zahradnictví a měla volnou pracovní dobu. Coopeřiny výmluvy na ni neplatily a sama se ujistila, že Cooper dorazila od školy. Brzy jí ale došlo, že se měla vymlouvat líp a do školy opravdu nechodit. U skříněk narazila na Chrise, který jí bránil jít dál. Cooper ho ale nenechala blokovat ji. Až teď viděla, proč to Chris udělal, stáli tam totiž Bryan a Stay a líbali se. Její kluk a nejlepší kamarádka.

» NEXT CHAPTER

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama