How to Save a Future | Chapter VI.

9. července 2011 v 11:21 | Hannah |  How to Save a Future
Již tři měsíce byli pár. Ačkoliv chvílemi měla Cooper pochybnosti. Zdálo se jí, že před ní Chris něco skrývá. A věděla, že to tak je. Jenom nevěděla co a proč. Dumala nad tím při každodenní cestě do školy.
Procházela kolem křoví v parku v areálu, když se najednou ozvalo: "Já vím, kdo jsi."
Cooper to trochu vylekalo, ale šla dál. Až nyní viděla, že je v křoví mladík.
"Vážně? A kdo teda podle tebe jsem?", zeptala se ho ironicky.
"Jsi ta holka, co vidí budoucnost. Neboj se, mě to můžeš říct."
Cooper se cítila trochu nejistě, zajímalo jí, kdo to vlastně je, že zná její tajemství.
"Asi tě zajímá, kdo jsem já, co?"
Udivilo ji, že věděl, o čem přemýšlí. Jakoby ji znal. Jakoby jí četl myšlenky.
"Neboj se, nečtu ti myšlenky. Jenom vím, co se právě děje, co se už stalo a co se stane. Znám minulost, přítomnost i budoucnost. Jsem Ray."
Jakoby ho znala, ale neznala. Měla podobný pocit, jako když poznala Chrise. Ale nebyl to Chris. Byl to další cizinec v jejím životě. Vypadal o něco starší než ona, ale to jí přece nebrání ho lépe poznat. Domluvila si s ním schůzku v restauraci. Když ve škole otevřela skříňku spadla na zem kniha. Ta kniha. Cooper ji musela mít pod svým dohledem, protože když ji viděla naposledy, Chris z ní něco četl nahlas a následně, zřejmě pod tíhou příliš silných myšlenek, spadl na zem. Cooper mu knihu vzala a nesmí dopustit, aby se jí Chris ještě někdy dotkl. Možná proto je teď tak tajemný. Snaží se zjistit, co za informace má v hlavě, aniž by měl tu knihu.

Mýlila se. Chris trávil posledních několik dní u ní doma, s Grace. Věděl už totiž, co se stalo. A musel probrat právě s ní, co se stalo a co by se stát mohlo. Osud žen rodu Blacků byl znepokojivý. Dívka vždy kolem 15 let porodila dítě, a když to byla holčička, což většinou byla, za 5 let její matka tragicky zemřela. Cooper už ale měla 15 let za sebou a dítě nikde. Chrise také zajímalo, jak je tedy možné, že Grace stále žije. Zajímala ho spousta věcí. Grace mu ale na otázku neodpověděla. Řekla jen, že nesmí dopustit, aby její vnučku čekal stejný osud, jako kdysi její dceru. Také ho upozornila, ať si dává pozor na Anděly smrti. Poté ho vyprovodila ven.

Cooper s Rayem mohla mluvit velice otevřeně. Řekla mu o tom, že si myslí, že má před ní Chris tajemství a zdálo se jí, že to Ray chápe. Poté ji doprovodil domů. Něco ji k němu táhlo. Jakoby ji ovládal. Než odešel, stihla ho políbit, poté ale nevěděla, proč to vlastně udělala. Dohodli se, že to zůstane jen mezi nimi. Cooper měla obrovský pocit viny. Milovala Chrise, ale jakoby ji Ray ovládal. Jakoby ji k němu něco vedlo. Celou noc nemyslela na nic jiného. Proč ho vlastně políbila? Co tím sledovala? Její přemýšlení přerušila až děsivá předtucha o její spolužačce Amy, která skočí z mostu.

Musela to zastavit. Běžela k tomu mostu, kde se to měla stát, ale neviděla Amy. Viděla Chrise. Jakoby někoho hledal. Amy? Ale jak by to mohl vědět? Bylo to tak, Chris hledal Amy. Nebo spíš, čekal na ni, aby ji zastavil. Amy se tam dostavila a připravovala se na skok. Chris šel k ní a začal s ní mluvit. Potřebovala se jen někomu svěřit. Právě jí podvedl kluk a její rodiče se rozvádějí. Chris to chápal a nakonec Amy přesvědčil, že její život ještě není u konce. Doprovodil ji domů a poté šel k sobě. Tam už na něj čekala Cooper.
"Byls na tom mostě, ale jak to? Jak ses dozvěděl, co se stane? Co jsi zač?", spustila na něj.
"Chtěl jsem ti to říct, ale nebyl na to pravý čas. Mám stejnou schopnost jako ty. Vidím budoucnost."
Cooper to moc nechápala, ale ulevilo se jí, že před ní skrýval jenom tohle a nic většího. Ten večer se rozhodli posunout svůj vztah dál. Byli přesvědčeni, že už o sobě ví všechno. Ale mýlili se. Oba dva.

» NEXT CHAPTER

 


Komentáře

1 TheElitie TheElitie | E-mail | Web | 9. července 2011 v 14:46 | Reagovat

Wow tomu se říká talent! Dokonalost ;)

2 Blazulka96 Blazulka96 | Web | 9. července 2011 v 19:02 | Reagovat

Moc hezké!! :)

3 Nikí Nikí | Web | 10. července 2011 v 14:09 | Reagovat

Ahoj, na blogu mám teď dlouhý hiatus. Snad si mě nesmažeš♥ více info - http://leightonsource.blog.cz/1107/hiatus-do-kdy-konec-prazdnin-skoro
ps: skvělá povídka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama